25 listopad - Światowy Dzień Pluszowego Misia

Bez watpienia do ulubionych zabawek naszego dzieciństwa należą pluszowe maskotki. Jednak najbardziej uwielbiane są pluszowe misie, które czsami bardzo sfatygowane towarzyszą nam nawet wtedy, gdy już nie jesteśmy małymi dziećmi.

Piwrwozorem tej zabawki jest prawdziwy niedźwiadek, żyjący w amerykańskim lesie, którego postrzelił na polowaniu prezydent USA Rouswelt. Tuż potym wydarzeniu opisanym w gazecie w sklepach pojawiły się pierwsze pluszowe misie. Miało to miejsce na poczatku XX wieku.

W szkole zorganizowano Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi misiami. Było ich całkiem sporo, bo aż 116. Najwiekszy miś mierzył 86 cm, a njmniejszy zaledwie 6cm.

W czasie apelu uczniowie prezentowali przygotowane piosenki i wiersze właśnie o misiach.

Obejrzeli również prezentacje multimedialną o najbardziej znanych  misiach wystebujących w bajkach i filmach animowanych dla dzieci. Przygotowano również konkus o misiach omawianych w prezentacji.

Wszyscy doskonale się bawili i już czekają na następne święto pluszowego misia.